👆
Kullanmış olduğunuz telefon veya tablet modeline göre;
Iphone’larda AppStore,
Androidlerde Play Store’den görseldeki uygulamayı indirin.

Kayıt olurken girmiş olduğunuz mail adresi ve şifreniz ile giriş yapın.

Hayattaki istek ve ihtiyaçlarınıza göre daha iyi hedef ve gelişimler için desteği Healy Koçluk modülü ile sağlayabilirsiniz. Kişinin içsel süreçlerini ve diğer insanlarla olan ilişkilerini analiz etmenize imkân sağlar.

Bilim, bilimsel kanıt eksikliğinden dolayı bilgi alanlarının varlığını ve alaka düzeyini kabul etmez. Veri tabanların da ve modüller de kullanılan terimler ile onaylamalar, olumlu düşünmeyi sağlamak veya otomatik telkin ile karşılaştırılabilir olumlu bir zihinsel etki mekanizması yaratılması amaçlanmıştır. Bu modül kullanıcıların ve müşterilerin net kişisel hedeflerini görselleştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır ve bir referans kitabı olarak algılanmalıdır.

Koçluk modülü ile analizler ve uyumlaştırma çalışmaları yapabilirsiniz. Bilgi alanında özel olarak seçilmiş 6 adet tematik, kişisel modül ve diğer 4 modül ile toplamda 10 başarı odaklı yaşam alanı içinde kullanılabilen tematik alt modüllerden oluşur.

Her alt modülün içinde bulunan veritabanı girişlerinin sayısı parantez içinde gösterilir. Bu veri tabanları ile analizler yapabilirsiniz. Değişik kombinasyonlar düşündüğünüzde yüzlerce farklı veritabanı girişi olduğunu görürsünüz.

1. AİLE İLİŞKİLERİ (78)
– Atalardan kalma izleri ve atalara ait iddiaları çözüme kavuşturma (24)
– Sınırlar ve ekip ruhu (26)
– Yaşam alanlarının uyumlu hale getirilmesi (28)

2. DUYGUSAL DENGE (136)
– Bilinçli yaşamak (79)
– Duygusal uyum (21)
– Enerji ve güç (36)

3. FİNANS (445)
– Kişisel sorumluluk (63)
– Meslek (94)
– Odak belirleme (288)

4. HEDEFLER (339)
– Hedef uyumlama ve niyet (73)
– Motivasyon bozukluklarının giderilmesi (205)
– Stres faktörlerinin çözülmesi : kişilik ve karakter 61)

5. KARİYER (366)
– Kendini kanıtlama ve öz güven (38)
– Stres faktörlerinin çözülmesi : meslek ve iş (146)
– Yetenekler (182)

6. KİŞİSEL İLİŞKİLER (82)
– Bir partner bulmak (15)
– Güven (7)
– Kendini sevme ve fedakarlık (60)

7. MANEVİYAT (47)
– Maneviyat (25)
– Nefes (9)
– Sessizlik (13)

8. POTANSİYELLER (343)
– Kişilik yönleri (68)
– Kişisel güçlü yönler (25)
– Kişisel nitelikler (250)

9. SOSYAL İLİŞKİLER (143)
– Kendini sevme ve fedakarlık (60)
– Kişisel dürüstlük (57)
– Sınırlar ve ekip ruhu (26)

10. ÖZ SAYGI (212)
– Kendini kabullenme (119)
– Mutluluk için parametreler (33)
– Öz saygının temelleri (60)

.

KOÇLUK MODÜL ÇALIŞMA PRENSİBİ

Koçluk modülü psikolojik bilimin temellerine dayanarak oluşturulmuştur. İsviçreli psikiyatr Carl Gustav Jung kişinin kendi bilinçdışını keşfetmesinden söz eder. Bu keşif, bireyselleşme sırasında bilinçli olma sürecini destekler. Adım adım bir ben olmanın farkına varma ve yeteneklerimizi ve potansiyellerimizi ortaya çıkması ile devam eder. Bu şekilde bireysel kişiliğimizi geliştiririz. Bizi merkezimize, benliğimize götüren bir yoldur. Bu yoldan sapmak ve benliğimizden ayrılmak, yetiştirilme tarzlarının etkisi, topluma uyum veya travmatik deneyimler yoluyla yaşananlar, kişiliğimizin kendimizle bağdaşmayan tüm
parçalarını bilinçaltına bastırır. Bizi benliğimizden ayrılan bu katmanlar Jung’un “gölgeler” dediği şeylerdir. Bu gölgeler enerji ve duygusallıkla yüklüdürler, ancak zaman zaman hayatımıza geri dönmelerini durumunda bizlere kontrol kaybı tutarsızlık ve hayatta anlam eksikliği gibi duygulara yaşarız. Çevre ile olan ilişkimizi eylemler, düşünce olarak şekillendirirler.
Eğer bu gölgeleri şeffaf hale getirirsek onları hayatımıza entegre eder, kendimizi bütünsel olarak algılarız, erişimi yeniden kazanırız. Yani kendi benliğimize döner, istikrarlı merkezimize dönmüş oluruz.
Önleyici çalışmak önemlidir. Yani dengesizliklerden ve bunların etkilerinden önce hareket etmek, psikolojik veya fiziksel olarak kendini göstermeden bu sorunları halletmek doğru bir yaklaşım olacaktır.
Koçluk modülü kişinin bu kendinde görmediği kör noktaları fark etmesine yardımcı olur.
Çünkü bu travmaların derin inkâr sorunlarının farkında olanlar, değişim için ilk adımı atabilirler.

ODAK GİRİŞİ

Her şeyden önce bu modülü kullanacaksanız mutlaka ve mutlaka bir odağınızın olması gerekir. Bunu niyet gibi düşünebilirsiniz. Bunu mutlaka yazmanız gerekiyor. Niyet hedef olmadan iyileşme olmaz.
Odak her zaman kesin bir hedef tanımı şeklinde olmalıdır. Buna odak metin denir. Özel bir dikkatle yazılmalıdır.
Odak metni aşağıdaki nitelikte olmalıdır.
1) Pozitif olmalı yani olumlu ifadeler içermelidir. Asla olumsuz bir kelime içermemelidir.
2) İstenen hedef durumu en uygun ifadeler ile tanımlayın.
3) Şimdiki zamanda oluyormuş gibi yazın. (yüklem örnekleri: hak ediyorum, uyguluyorum, oluyorum, seviyorum, saygı duyuyorum…. gibi biten ifadeler)

Analiz konusu için istenen hedef durumu girilir. Bir sonraki adımda potansiyel olarak depolanan bilgileri veritabanlarını (yani alt modül seçenekleri) bu amaçla kullanır ve odaklanmış bir analiz gerçekleştirir.

ANALİZ YAKLAŞIMI

2 analiz türü vardır. İki bakış açısı ile bir kişi değerlendirilip ilerlenilebilir. Bu ne demek açıklarsak;
1) Olumlu yönlerinizi analiz edebilir, böylece bu güçlü yanlarınız ile yaşamınızı daha güçlü bir odak haline getirmek için farkındalık yaratılır. Amaç bu alanlarda rezonansınızı daha da güçlendirmek hayatınızı istenilen sonuçlara doğru geliştirmek için bu güçlü yanınızı kullanmanızı sağlamak.
2) Acil değişmesi gereken alanları tespit edebilir, tespit edilen bu alanların en hızlı şekilde değişmesini ve uzun vadede olumsuz rezonansların kesintiye uğramasını (olumluya dönüşmesi için) sağlayabilirsiniz.

Peki, ben nasıl seçeceğim bu iki analizden birini derseniz, sizin odak ifadenizi niyetinizi nasıl yönlendirdiğinize bağlıdır. Yani siz bunlardan hangisine göre yol alacağınızı kendi odağınız ile belirlersiniz.

TEKRAR TEKRAR ANALİZ YAPMAK

Koçluk analizinde temel konu çok çok iyi odaklanmanız, düşüncelerinizi hedef konuya yoğunlaştırmanızdır. Analiz benzersizdir. Gerçek hayatta durumlar asla tekrarlanamaz. Her an her durum değişeceği için belirli bir analiz sırasında hepsinin odak noktası tam olarak aynı olmaz, burada kasıt iki defa üst üste aynı analizi yapsanız da aynı sonucun çıkmayacağıdır. Bu nedenle üst üste analiz yapmak tavsiye edilmez. Aynı konu üzerinde birden çok (tekrar tekrar) analiz yapmak (muhtemelen amaç genelde istenilen sonuca varmaktır) analizin kalitesinin önemli ölçüde azalacağını deneyimler göstermiştir.
Doğru niyetle yapılan ilk analiz en iyi sonuçları verecektir. Odak ile en güçlü rezonansa sahip bilgi alanındaki ilk analizin doğruluğundan şüphe etmemeniz tavsiye edilir.

AYNI ANDA KAÇ ANALİZ YAPILMALI

Öncelikle, hayatınızın bir veya en fazla iki yönünü seçmenizi öneririz. Öncelikli sorunu halletmek ile tabaka tabaka başka sorunlarında halledildiği görülecektir. Bildiğiniz gibi, ana tema sorunu genellikle yaşamın çeşitli alanlarına yansır. Yani bir alanda bir gelişme zincirleme değişikliklere yol açabilir. Bir anda ki dönüşüm başka alanlarda da değişiklik yaratır.
Kendinize soru sorarak başlayabilirsiniz, kendinize kişiliğinizin hangi yönlerini sormak istersiniz? Ya da hangi bireysel niteliklerinizin sizi daha da destekleyebileceğini düşünüyorsunuz? Öz değeriniz başkaları ile etkileşim kurarken sizi güçlendiriyor mu, engelliyor mu?
Bu yönleri önce analiz ederek, sonra rezonanslarını uyumlu hale getirerek güçlendirirsiniz.
Odak noktanızın kalitesini anlamak önemlidir. Odaktan sonra veritabanı (alt modül analiz seçenekleri ile) girişlerini ile potansiyeli analiz edersiniz. Lütfen zihinsel niyeti unutmayın, en önemlisi budur. Madde üzerinde akıl ilkesi ile düşünceniz, niyetiniz hedefinize yaklaşmanız demektir.

ANALİZE BAŞLAMA İPUÇLARI

Kişi öncelikle aşağıdaki soruları tüm iyi niyetiyle kendine dürüstçe sormalıdır.
• Başlangıç durumum nedir?
• Şu anda önemli olan konular nelerdir?
• Hedef, amaç nedir?
Amaç aynı zamanda zihinsel düşünce sırasında kendimizi hizaladığınız şeye odaklamak, bilgi alanındaki analiz ve alt modül içeriklerine göre düşünmenizdir.

Hangi alt modülden başlayacağına karar verdiniz.

Örneğin; Öz Saygı ile başladığımızı varsayalım.
Odağınızı girin, modül odaklanmayı eşleştirerek sonraki analiz için veri tabanlarını seçin.
Burada veri tabanlarında bir sürü sayıda seçenek olduğunu görürüsünüz.
• Öz Saygı (212)
– Kendini Kabul Etme (119)
– Mutluluk İçin Parametreler (33)
– Öz Saygının Temelleri (60)
Şu şekilde seçmeniz tavsiye edilir. Başlangıçta sayısı yüksek olanlar için 3 adet düşük
olanlar için 1 adet seçmek gibi ilerlemeniz tavsiye edilir.
Kendi içinizdeki dengesizlikleri analiz ederek başlamak en iyisidir. Başkalarına yardım
etmeden önce kendinize etmek en doğrusudur. Bu şekilde ayrıca denemek için kendinize
açık ve sorgulayıcı olabilirsiniz.

ANALİZ YORUMLAMA

Örneğin: 42% | 3 | C 23
Burada 42% : Alaka düzeyi
3 : Yoğunluk (Int)
C 23 : Güç (Potens)

a) Alaka Düzeyi: Alaka Düzeyi, mevcut odaklanan durumun, yani bu girişimin ne kadar önemli olduğunu söyler. Ayrıca aciliyetini de belirtir.
Alaka düzeyi ne kadar yüksekse (%100 yakın ise) durum daha önemlidir.
Ayrıca pozitif alaka düzeyi bilinçli âlemde olan bir konuyu, negatif alaka düzeyi ise bilinçaltı âleminde bir konu olduğunu gösterir. Negatif sayı ne kadar düşükse bilinçaltınızda o kadar derine gömülü bir duygudur.
b) Yoğunluk: Bu değer 1 ila 10 arasında bir ölçekte çıkar. Duygunun ne kadar yoğun ve ne kadar acil güçlü olduğunu gösterir.
Derecesi yani büyük sayı kişinin eldeki konu ile ilgili ne kadar yüzleşmeye hazır olduğunu gösterir. Sayı ne kadar yüksekse o kişi ile o konu hakkında açıkça konuşabilirsiniz. Kişi durumun gayet farkındadır. Öncelikli olarak 6-10 arasındaki yoğunlukları göz önüne alabilirsiniz. Bu aralık kişi farkındalığına sahip demektir.
Eğer sayı düşük bir sayı ise, duyarlı olmalısınız kişi konu ile yüzleşmeye hazır olmayabilir.
Bu değeri genel ifade ile konuya karşı kişinin yüzleşme yeteneği olarak değerlendirebilirsiniz. Sayı 1-2-3 gibi ise kişi bu duyguyu kabul etmeyebilir, inkâr yaşayabilir.
c) Potens: Bir konun önemli olup olmadığını gösterir. Konunun kişiyi nasıl etkilediği ile ilgili bilgi
verir. Konu kişinin bilincinde ön planda ya da arka planda olabilir. Ya da bu sorun bir sebep
mi, yoksa bir sonuç mu olduğunu gösterir.
Bu değerleri D, C, LM olarak görürsünüz Bu da klasik homeopatideki seyretmeye karşılık gelir. Fakat burada homeopati gibi değil de farklı bir karşılaştırma olarak bakılmalıdır. Yani NEDEN veya SONUÇ yada ÖN PLAN veya ARKA PLAN gibi değerlendirebilirsiniz. (Ön plan görünen açık, arka plan derinlerde fark edilmeyen bir durum gibi değerlendirin)
D= Neden C= Sonuç
D, C potensleri her zaman ön planı yani görüneni temsil eder. Doğrudan aktif konunun nedenini ve etkisini gösterir. Açıktır nettir. D ve C arasında “D” daha alakalıdır. Önce D’ye çalışmalısınız. SONUÇ ile uğraşmadan önce NEDEN ile uğraşmak daha doğrudur. Eğer analizinde D potensi yoksa niyetinizin net olup olmadığını ve odaklanıp odaklanmadığınızı kontrol edin.

Not: Analizinde hiç D potensi çıkmadı ise:
D potensi yoksa, niyetiniz tutarlı olmamıştır, tutarlı olmalısınız ve gerekirse tekrar analiz yapmalısınız. Tavsiye öncelikli olarak Goals-Hedeflere gidin buradan Goal aligment and intent (hedef hizalama ve niyet) (3) girin odaklanın ve analiz yapın.
Ardından analizini inceleyin nasıl rezonansa girdiğinizi kontrol edin. Bazen sadece amacın görünür hale gelmesine ihtiyaç vardır. Bu işlem size nerede tutarlı olmadığınız gösterecektir. Bu işlemden sonra analizini tekrarlayıp yeniden odaklanıp yeni hedef ile ilerleyebilirsiniz.

LM potensleri genellikle basitçe iletilebilir. Yorumda açıkça bir belirim olmasa da bilgi alanına rezorans gönderildiğinde LM için iletilmiş olur, özel çalışma ihtiyacına gerek olmaz.
Yine de bilgi açısından yorumlamanız için bakılması yeterlidir.

Düşük Rakamlar: Rakamlara bakacak olursak, bu potanslerin büyüklüklerinin arkasında, düşük değerlere özellikle dikkat edin, çünkü bunlar bir konunun ne kadar güçlü bir şekilde kendini gösterdiğini belirtir. Gücün arkasındaki sayı size ipuçları sağlar. Sayı ne kadar düşükse (D8, D1, C4 gibi) konu o kadar güçlü kendini gösterir. Konunun materyal olarak ne kadar güçlü bir şekilde tezahür ettiğine gelince 50,10, 1 gibi düşük bir sayı görürseniz bu konunun şiddetli tezahür ettiğinin bir göstergesidir. Böylece siz bunu yüksek bir olasılık olarak ele alın tanıyın. Sayı küçük ise burada yüksek bir etki vardır.

Yüksek Rakamlar: Analizde potensten sonra yüksek sayılar 1.000, 100.000 veya 10³⁶ konunun sadece minimal bir şekilde mevcut olduğunu belirtmek olarak alın. Muhtemelen henüz net olarak algılanamıyordur. Yani günlük yaşamda henüz somut veya anlaşılır değildir. Sayı büyükse burada derinlerde minimal bir etki vardır.

Atalar İle İlgili Kodlar

.

ANALİZLERE GÖRE ÇALIŞMA SÜRELERİ

Healy tarafından tavsiye edilen çalışma süreleridir. Bir analizde birden çok çıktığı durumda yüzde olarak en yüksek olan D potensi için dikkate alınması konunun öncelikli olması açısından değerlendirilebilir.

ÖRNEK ÇALIŞMA VE YORUMLAMA

Örnek çalışma: ÖZ SAYGI
Genel: “Öz Saygınız” ile ilgili genel bir sorun var.
Detay: Kişi kendini kanıtlamak ve sınırlar koymak istiyor ama gerekli temel güvene sahip değil.
Hedef: Kişinin kendini kabul etmek ve kendini sevmeyi güçlendirmek istiyor ayrıca bu gerçekleştirme için gerekli ilhamı bekliyor.

Buradaki örnek kişi ve belirlenen amaç: Benlik saygısını optimize ederek serbest meslek sahibi bir işletme sahibi olarak, satışların kalitesini ve miktarını kişi ile desteklemek istiyoruz. Kişi pazarlama ve satış alanındaki tüm çabalarına rağmen, istediği başarıyı yakalayamıyor. Kişi her türlü profesyonel beceri ve niteliklere sahip olduğu halde başarısızlık nedenini açıklamakta zorlanıyor.
Amacımız analiz ile gizli dengesizlikler ve bilinçsiz kalıplarını bulabilmek.

Anlamlı bir odak tanımlayarak başlıyoruz. Hedef mümkün olduğunca kesin bir ifade olmalıdır. Bazen birkaç kelime veya bir kilit nokta yeterlidir, birkaç cümle olursa daha mükemmel olur.
Odak Örnekler:
• “Zengin ve mutlu olmayı hak ediyorum.”
• “Aynı anda hem finansal olarak başarılı hem de iyi bir insan olabilirim.”
• “Kendimi seviyorum ve saygı duyuyorum.”
• “Tek başıma ve yeteneklerimle ayakta duruyorum ve bunları satış sürecinde ustaca
uyguluyorum”

Son cümle odak noktasına yazılarak analiz yapılmış bir örneği aşağıda inceleyeceğiz.
Alt modüllerde analiz sayısını çok yüksek tutmadan alt analiz veri tabanı sayılarına göre 3-2-1
gibi ilerlemeniz tavsiye edilir.
Yüksek olan 119 veri tabanı için 3 girmek, 33 için 1, 60 için de 2 girmek gibi…

SONUÇLARI MUTLAKA GİRİLEN ODAĞA GÖRE DEĞERLENDİRMELİSİNİZ.
UNUTMAYINIZ ODAK BİLİNCİN ÖZÜDÜR.

Şimdi D-potansiyellerine daha yakından bakalım. Sonra C-potansiyelleri, analiz listesindeki
“neden-sonuç-ilkeleri”ni inceleyelim.
88% | 3 | D 400
İstenilen Durum: Kişisel farkındalığıma karşı direncimi kabul ediyorum ve bilinçli olarak onunla uğraşıyorum.
D- Potens (Neden?)
“Kendini kabul etme” alanındaki ilk giriş örneğin %88 alaka düzeyiyle kişinin kendi kişisel gelişimine karşı bilinçli veya bilinçsiz bir dirence sahip olduğunu görürüz. Kişi “doğal”, tabiri caizse, başarılı bir satış elemanı olmak için, gelişmesini büyümesini sınırlayan asılsız kalıplara sahip. Bir sonraki adım, ne olduğunu bulmak olacaktır. Kişinin hayatındaki olası nedenleri, engelleri, ne olabiliri bulmak gerekir.

85% | 3 | D 1E24
İstenilen Durum: Başarıya karşı direncimi kabul ediyorum ve bilinçli olarak onunla uğraşıyorum.
Bir diğer analiz kısmında diyelimki %85 alaka düzeyi çıkmış, buna bakarsak başka bir neden buluyoruz. Burada mesela diyelim ki bilinçsiz “kendini sabote eden programları” görüyoruz. Kişi hayatındaki “başarı” temasıyla ilgili. Olası desenler bilinçsizce atalarından aktarılmış görünüyor. Bunların büyükanne ve büyükbaba veya ebeveynleri tarafından ve kendi hayatlarını üstlenilmiş kalıplardır. Ataların savaş sonrası nesil olarak “hayatta kalma modunda” hareket ettiklerini “bolluk ve bereketli bir hayatı düşünemediklerini” tahmin etmek zor değil. Bu olumsuzluklarda nesilllere aktarılmıştır. Mutlaka bu inanç sorgulanmalıdır. Bu kodları gördüğünüzde atalardan aktarım olduğunu değerlendirebilirsiniz. Burada da kişinin temel bir olumsuz zihinsel eğilimine bir neden olarak kabul edilebilir.

76% | 4 | D 60
İstenilen Durum: Fark ediyorum ve geliştiriyorum: Kıskançlık – eksiklikler.
İstenilen Durum Tanımı: Başkalarının yeteneklerini kıskanmadan kabul ediyorum.
Bir diğer analiz kısmında diyelimki temel bir olumsuz zihinsel eğilim var, bunu bir neden olarak tanımlayabiliriz. Başkalarının finansal başarısını kıskananlar, rezonans yoluyla, aynı olumsuzluk ve başarısızlıkları kendi hayatlarına yansıtırlar. Kişisel nitelikler ve başarı hakkında iyi niyetli ve olumlu düşünenler aynı nitelikleri ve başarıyı kendi yaşamlarına çeker. Bunu yaparken samimi ve dürüst olmak önemlidir. Başkaları için bariz bir sevinç, sadece bariz bir başarı ile rezonans yaratır. Kişinin yeni bir ruhsal meditasyon yaklaşımı öğrenmesi tavsiye edilir, çünkü unutulmalıdır beğeni benzeri çeker.

85% | 7 | C 4
İstenilen Durum: Mutluluğu hak etmediğime inanmama neden olan bilinç dışı sebeplerin farkındayım.
İstenilen Durum Tanımı: Mutlu olmak benim doğuştan hakkım, daima ve sonsuza kadar benim hakkım. Mutluluğumu koşulsuz olarak kucaklıyorum.
C-Potens (Sonuç)
Şimdi C-Potenslerine bakalım: C potensi SONUÇ demiştik. Burada bir sonucu olduğunu görüyoruz. Kişi mutluluğu hak etmediğini düşünüyor. Bu inanç dönüştürülmeli ve olması gerektiği gibi uygulanmalıdır. Yani hedef tanımında görünen hali ile mutluluk, herkes için doğuştan gelen bir haktır. Mutluluğu hak etmeme sınırlayıcı zihniyeti, kişinin hayatında eksiklikler ve yetersizliklere sebep olur.

78% | 7 | C 15
İstenilen Durum: Zorluları kabul etme yeteneğimi Fark ediyorum ve geliştiriyorum.
İstenilen Durum Tanımı: Zor durumlarda olası çözümleri tanırım ve hedeflerimden şaşmam veya dikkatimin dağılmasına izin vermem.
Burada örneğin 78% | 7 | C 15 çıktı diyelim ve açıklamayı okuduk, açıklamada yine kişinin mesela büyük zorluklarla karşılaştığında, hatta onlardan kaçındığında bile güvensiz olduğunu görürüz. Hedeflerinden taviz verme eğilimi vardır, “en az dirençli yolu” tercih ediyor. Bu tespit tanınmalı ve dönüştürülmelidir. Zorlukların uyumlu bir şekilde kabul etmesi gerekir.

Kişinin önce en zor görevi tamamlamasını öneririz, böylece zihni daha keyifli ustalaşmakta özgür olur ve neşeyle ilgili küçük sorunlar. Zorlukları ertelemek, neşeli konulara bile neden olur olumsuz bir zihniyetle tamamlanması, çünkü hala önümüzde duran zorlu meydan okuma devam ediyor bilinçli ya da bilinçsiz olarak sürekli zihindedir.

Özetle, kişinin eksikliklerine karşı bir farkındalık geliştirdiğini söyleyebiliriz. Kişisel direnişi, bilinçsiz kendini sabote etme programları nedeniyle ve olumsuz zihinsel kalıplar, kişisel satış başarısı ile ilgili gerekli zorluklardan kaçınmak.

Her iki C potenslerinde de 15 ve 4 sayılara da değinirsek: Sonuçların kişinin hayatında fark edilebilir olduğunu; onların farkında olduğunu ve onlarla doğrudan yüzleşebileceğini her durumda yüksek yoğunluk nedeniyle farkında olduğunu söyleyebiliriz.

.

.

.

HEALY ANA SAYFAYA GERİ DÖN

PROGRAM İÇERİKLERİNE GERİ DÖN

PROGRAM MODELLERİNE GERİ DÖN

HEALY SATIN ALMAK İÇİN TIKLA